تصویر اخبار آمادگی در حاشیه بین الملل اخبار بین الملل

تصویر: اخبار آمادگی در حاشیه بین الملل اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری آرزو دارم خودم تابلوهایم را به دیوار موزه‌ام راه اندازی کنم / کشور عزیزمان ایران درودی

مراسم کلنگ‌زنی «موزه کشور عزیزمان ایران درودی» نقاش معاصر هم‌زمان با سالگرد تولد این هنرمند نقاش؛ عصر یازدهم شهریور ماه در محل احداث این موزه با حضور محمدرضا کا

آرزو دارم خودم تابلوهایم را به دیوار موزه‌ام راه اندازی کنم / کشور عزیزمان ایران درودی

کشور عزیزمان ایران درودی :آرزو دارم خودم تابلوهایم را به دیوار موزه ام راه اندازی کنم

عبارات مهم : ایران

مراسم کلنگ زنی «موزه کشور عزیزمان ایران درودی» نقاش معاصر هم وقت با سالگرد تولد این هنرمند نقاش؛ عصر یازدهم شهریور ماه در محل احداث این موزه با حضور محمدرضا کارگر (مدیرکل امور موزه ها)، پژمان پشمچی زاده (معاون شهرسازی و معماری)، محمدرضا تابش (نماینده مجلس شورای اسلامی)، مسعود رجبی معمار (رئیس منزل بازیگران و صورت های معروف ایران)، طاها بهبهانی (مجسمه ساز)، اکبر عالمی (مدرس دانشگاه و منتقد)، پژمان بازغی و جمعی از بازیگران و صورت های معروف و دوستان کشور عزیزمان ایران درودی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، کشور عزیزمان ایران درودی راجع به موزه شدن منزل اش گفته بود : منزل من هم قشنگ است و هم جایی است که من در آن زندگی کردم و تک تک اشیای آن را با علاقه خودم گزینش کردم. هیچ چیز در منزل من تصادفی نیست و نمی دانم چطور باید خداوند را سپاسگزار باشم که حرفه ای مثل نقاشی را که هنر ناشناخته ای هست، به من نشان داد.ایران درودی راجع به روند ساخت موزه اش که شهریورماه سال گذشته همزمان با روز تولدش کلنگ خورد، گفت: متاسفانه ساختمان موزه هنوز شروع نشده هست، آیا که قرارداد واگذاری زمین از شهرداری مرکز، به شهرداری منطقه شش که زمین در آن واقع شده، ابلاغ نشده است.

این هنرمند نقاش ادامه داد: مراسم کلنگ زنی موزه حتی در کوچک ترین شرح بسیار با شکوه و مجلل انجام شد ولی به دلایل زیادی وقفه بسیار طولانی پیش آمده هست. بدون شک عوض کردن و تحولات جهت شهری مانند پایتخت کشور عزیزمان ایران که ۱۳ میلیون جمعیت دارد وقت بر است و مسلما پرونده ی من تنها مورد در دست اقدام شهرداری نیست.

او راجع به همکاری شهرداری جهت ساخت موزه کشور عزیزمان ایران درودی توضیح داد: اگر به کارنامه ی فعالیت من در طول ۶۳ سال کار حرفه ای نگاهی بیندازید، متوجه می شوید که هر لحظه به عنوان یک ایرانی میهن پرست، درصدد اشاعه ی فرهنگ و شناساندن هنر معاصر به مردمان سرزمینم بوده و هستم. علاقه به میهن و خدمت به هموطنانم، من را از ۴۷ سال پیش تا کنون بر آن داشت که برترین آثارم را نفروخته تا در قالب موزه ای در اختیار هموطنانم قرار دهم.

درودی اضافه کرد: این آثار که تعداد آن ۱۹۵ اثر است به صورت محضری به ملت کشور عزیزمان ایران بخشیده شده است هست. در اوایل سال ۱۳۹۵ آقای قالیباف به منزل من آمد و همان جا دستور واگذاری زمینی از سوی شهرداری جهت احداث موزه را صادر کرد. مراحل اولیه ی عقد قرارداد با شهرداری پیش رفت، ولی به علت تعطیلات نوروز، انتخابات ریاست جمهوری و سپس تغییرات شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و شهردار، واگذاری زمین معوق ماند.

او بیان کرد: از دو ماه پیش به همت بزرگواران در شورای شهر و دفتر آقای نجفی شهردار تهران، همچنین شهرداری منطقه ۶ بعد از یک سال و هفت ماه، پرونده به جریان افتاد و با پیگیری مصرانه ارزش تا اندازه ای امیدوار شدم، خدا یاری کند تا مراحل اخذ مجوز ساختمان نیز به سرعت انجام شود. در این مدت طولانی که هر روز آن جهت من یک سال می گذرد، به علت اضطراب و نگرانی بیش از پنج بار در بیمارستان خوابیدن شدم و سلامتم رو به وخامت است.

این هنرمند که همچنان آرزو دارد خودش تابلوها را به دیوار موزه اش راه اندازی کند، ادامه داد: اهداف بزرگی را که جهت موزه دارم با توجه به تجربیات ۶۳ ساله ام به اجرا درآورم؛ لیکن با شناختی که دارم، مطمئنم شخص دیگری از عهده این کار بر نمی آید.

درودی در پاسخ به اینکه آیا هزینه ساختمان موزه را شهرداری تامین کرده است؟ گفت: خیر. هزینه ساختمان موزه را از محل فروش منزل ی شخصی ام در پاریس تامین کرده ام. در واقع است و نیستم را به ملت کشور عزیزمان ایران بخشیده ام با این وصف بیش از یک سال و نیم است چشم انتظار تنها حق بهره برداری از زمین و صرف بودجه شخصی خود در زمین شهرداری هستم. تصور کنید اگر تامین هزینه آن با ارگان یا نهاد انتفاعی بود، چه اتفاقی می افتاد؟

او راجع به اینکه آیا جهت مراحل دیگر ساختمان موزه مثل نقشه و طرح موزه اقداماتی شده است است؟ بیان کرد: بله. نقشه بسیار زیبای آن را آقای دکتر جهانگیر درویش که لقب معمار یکی از هفت عجایب دنیا در قرن بیستم را به دست آورده، به من هدیه کرده است که در حال حاضر آماده و قابل اجراست. چشم انتظار واگذاری زمین هستم تا کار احداث را به سرعت شروع کنم.

آرزو دارم خودم تابلوهایم را به دیوار موزه‌ام راه اندازی کنم / کشور عزیزمان ایران درودی

واژه های کلیدی: ایران | دیوار | ایرانی | ساختمان | شهرداری | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs